Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Κεραυνός Κολχικού από την ΑΕ Ευόσμου στον αγώνα που διεξήχθη στην έδρα των αντιπάλων το απόγευμα της περασμένης Κυριακής.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού δημιούργησε τις προϋποθέσεις επίτευξης ενός τέρματος, κάτι που δεν πραγματοποιήθηκε, καθώς ο Θωμαΐδης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αβραμίδη τις δυο φορές που βρέθηκε σε θέση βολής στο 3’ και το 15’. Μετά την παρέλευση του πρώτου ημιώρου, οι ποδοσφαιριστές της ΑΕ Ευόσμου ισορρόπησαν την κατάσταση, αλλά οι παίκτες του Κεραυνού Κολχικού εξακολούθησαν να αναπτύσσονται ορθολογικά και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα οδηγούνταν στα αποδυτήρια με 0-0, ο Μπουλαλάς έκανε με κεφαλιά το 1-0, ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο β’ ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας κυνήγησαν το γκολ της ισοφάρισης και υπήρξαν φάσεις που θα μπορούσαν να το επιτύχουν, ενώ από την πλευρά τους οι παίκτες της ΑΕ Ευόσμου αφενός μεν προσανατολίστηκαν στη διαφύλαξη του προβαδίσματος που κατέκτησαν στα τελευταία λεπτά του α’ ημιχρόνου, αφετέρου δε προσπάθησαν να φτάσουν σε ένα δεύτερο γκολ που θα διασφάλιζε την επικράτησή τους. Στο δεύτερο 45λεπτο του αγώνα το σκορ δεν άλλαξε και έτσι το σφύριγμα της λήξης της αναμέτρησης βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια υπερπολύτιμη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο διαιτητής του αγώνα απέβαλε δικαίως τον Σαμπιασβίλι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 69, ωστόσο αυτή η εξέλιξη δεν συνέβαλε στη διαφοροποίηση του τελικού αποτελέσματος του παιχνιδιού.

Κεραυνός Κολχικού (Γιώργος Τσουκαλίδης): Παπαϊωάννου, Ουρδούδης, Σολομωνίδης, Κολώνης, Ζαχαριάδης, Θεοχάρους, Μπαλίου, Μακρής, Πεταλωτής, Κατσιάκης, Θωμαΐδης.
Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Κόντρα, Καρασαββίδης, Μεσκούρτι, Μαμουλίδης.