Υπερπολύτιμη νίκη κατέκτησε ο Κεραυνός Κολχικού που επιβλήθηκε με 1-2 των Ακριτών Συκεών, στον αγώνα που διεξήχθη στο παλαιό γήπεδο της αντίπαλης ομάδας το απόγευμα του προηγούμενου Σαββάτου.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου εικοσαλέπτου της αναμέτρησης, παρακολουθήσαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με τις δυο ομάδες αφενός μεν να επιχειρούν να δημιουργήσουν απειλητικές προϋποθέσεις μπροστά στις αντίπαλες εστίες, αφετέρου δε να προσπαθούν να θωρακίσουν τα νώτα τους. Από εκεί και έπειτα ο Κεραυνός Κολχικού επέβαλε σταδιακά τον ρυθμό του και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, καταφέρνοντας να κάνει το 0-1 με υπέροχη κεφαλιά του Μπαλλίου στο 31’.

Η έναρξη του β’ ημιχρόνου βρήκε την ομάδα μας αποφασισμένη να πετύχει δεύτερο γκολ, κάτι που συνέβη στο 53’ με δυνατό σουτ του Μακρή. Κάπου εκεί οι περισσότεροι θεατές του παιχνιδιού πίστεψαν ότι η νίκη του Κεραυνού Κολχικού ήταν κατοχυρωμένη και είναι αλήθεια ότι η ομάδα μας δεν δέχθηκε ιδιαίτερη πίεση μέχρι το 80’, όπου ο Ράτσικας μείωσε με κεφαλιά σε 1-2 για τους γηπεδούχους. Έτσι λοιπόν, το τελευταίο τέταρτο του αγώνα εξελίχθηκε σε θρίλερ με τους Ακρίτες Συκεών να φτάνουν πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 89’, όπου ο Παπαϊωάννου πραγματοποίησε εντυπωσιακή επέμβαση σε τετ α τετ, διασφαλίζοντας την σπουδαία νίκη του Κεραυνού Κολχικού.

Κεραυνός Κολχικού (Γιώργος Τσουκαλίδης): Παπαϊωάννου, Ουρδούδης, Σολομωνίδης, Κολώνης, Ζαχαριάδης, Μπαλλίου, Θεοχάρους, Μακρής, Κόντρα, Πεταλωτής, Θωμαΐδης.
Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Σαββίδης, Μαμουλίδης, Μεσκούρτι, Καρασαββίδης.