Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Κεραυνός Κολχικού από την Ομόνοια Σίνδου στον αγώνα που διεξήχθη στην έδρα μας το απόγευμα του προηγούμενου Σαββάτου.

Κατά τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου, παρακολουθήσαμε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με την ομάδα μας να διατηρεί ελαφρά υπεροχή έναντι των φιλοξενούμενων. Αμφότερες οι ομάδες δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες, ωστόσο ο Κεραυνός Κολχικού άνοιξε το σκορ στην τελευταία φάση των καθυστερήσεων, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Μπαλίου πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0.

Στο β’ ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα διαφοροποιήθηκε ριζικά. Από τα πρώτα λεπτά οι ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας Σίνδου επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους εν αντιθέσει με την ομάδα μας, η οποία κατά κοινή ομολογία πραγματοποίησε μια πολύ νωθρή εμφάνιση στο συγκεκριμένο διάστημα της αναμέτρησης.

Έτσι λοιπόν, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Σπαχή στο 65’ σε μια φάση όπου η τύχη τους χαμογέλασε, καθώς η μπάλα έφτασε στον σκόρερ, έπειτα από τρεις διαδοχικές κόντρες και πέτυχαν την ανατροπή με γκολ του Τσαπνίδη στο 80’.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, ο σοβαρός τραυματισμός του Ιορδανόπουλου στη διάρκεια των καθυστερήσεων.

Κεραυνός Κολχικού (Γιώργος Τσουκαλίδης): Παπαϊωάννου, Κόντρα, Ζαχαριάδης, Σολομωνίδης, Μπαλίου, Θεοχάρους, Σαββίδης (70’ Μεσκούρτι), Κατσιάκης (60’ Πεταλωτής), Θωμαΐδης (85’ Μαμουλίδης), Μακρής (88’ Καρασαββίδης), Ιορδανόπουλος.