Την ήττα με 1-4 γνώρισε ο Κεραυνός Κολχικού από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων στον αγώνα που διεξήχθη στην έδρα μας στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΜ την περασμένη Τετάρτη και έτσι δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του θεσμού.

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 1-1 και έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 3 γκολ στο β’ ημίχρονό της και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 1-4.

Κατά κοινή ομολογία αν μια ομάδα δικαιούταν την νίκη-πρόκριση στην κανονική διάρκεια του αγώνα αυτή ήταν ο Κεραυνός Κολχικού, καθώς στο α’ ημίχρονο παρακολουθήσαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, αλλά στο β’ ημίχρονο η υπεροχή των ποδοσφαιριστών μας υπήρξε καθολική, όμως η έλλειψη τύχης σε συνδυασμό με τις εντυπωσιακές επεμβάσεις των τερματοφυλάκων των φιλοξενούμενων δεν τους επέτρεψαν να σκοράρουν για δεύτερη φορά και να κατακτήσουν την πρόκριση.

Οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Αμπελοκήπων πραγματοποίησαν το 0-1 με τον Ιωαννίδη στο 30’, αλλά οι παίκτες μας έκαναν το 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σολομωνίδη στο 37’. Κατά τη διάρκεια του β’ ημιχρόνου της παράτασης, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-2 με τον Γκιάλη στο 98’, το 1-3 με τον Σπάση στο 110’ και το τελικό 1-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νιάνιου στο 120’.

Κεραυνός Κολχικού (Γιώργος Τσουκαλίδης): Μπούλκου, Ουρδούδης, Ζαχαριάδης, Σολομωνίδης, Μπαλλίου, Καρασαββίδης, Μεσκούρτι, Θεοχάρους, Θωμαΐδης, Κατσιάκης, Μαμουλίδης.

Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι: Κόντρα, Μακρής και Τσότσος.