Μεγάλη πρόκριση πέτυχε ο Κεραυνός Κολχικού που επιβλήθηκε με 3-4 του Ιάσονα Αυγής και πέρασε στα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΜ, όπου θα τεθεί αντιμέτωπος του Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Οι ποδοσφαιριστές μας άνοιξαν το σκορ στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα με τον Μακρή, αλλά στο 8’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε εσφαλμένα παράβαση του Μεσκούρτι σε βάρος του Παπαδόπουλου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μικρός και ισοφάρισε σε 1-1. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου ο Τσότσος πραγματοποίησε το 1-2 για τον Κεραυνό Κολχικού και έτσι οι δυο ομάδες κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια για την προβλεπόμενη ανάπαυλα του παιχνιδιού.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι παίκτες του Ιάσονα Αυγής κέρδισαν δεύτερο πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εκ νέου ο Μικρός, επιτυγχάνοντας το 2-2, ωστόσο τα πανηγύρια τους δεν κράτησαν πολύ, καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Πλίκας έβαλε αυτογκόλ και ο Κεραυνός Κολχικού ανέκτησε το προβάδισμα στο σκορ. Παρά ταύτα, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν για τρίτη φορά με σκόρερ τον Μόσχου στο 83’, όμως η απάντηση των ποδοσφαιριστών μας υπήρξε άμεση, καθώς στο 84’ ο Κατσιάκης νίκησε τον Τσιλιγγίρη και έκανε το 3-4, οδηγώντας την ομάδα μας στην προημιτελική φάση του 47ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων της ΕΠΣΜ.

Κεραυνός Κολχικού (Γιώργος Τσουκαλίδης): Μπούλκου, Ουρδούδης, Σολομωνίδης, Μεσκούρτι, Ζαχαριάδης, Θεοχάρους, Μπαλιού, Λάμπρου, Μακρής, Μαμουλίδης, Τσότσος.

Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι: Καρασαββίδης, Κατσιάκης, Μπουλουκάς και Ταχμαζίδης.