Ισόπαλος 0-0 έληξε ο αγώνας του Κεραυνού Κολχικού εναντίον του Μακεδονικού Λητής με την ομάδα μας να φτάνει τους 66 πόντους και να διατηρείται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, προπορευόμενη κατά έναν πόντο του Άρη Καβαλαρίου, μία αγωνιστική πριν από τη λήξη του πρωταθλήματος.

Σε γενικές γραμμές, παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι κέντρου με λίγες αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, οι ποδοσφαιριστές μας υπερείχαν των αντιπάλων τους και υπήρξαν ορισμένες στιγμές που απείλησαν με αξιώσεις τα καρέ του Μπαμπάτσικου.

Χαρακτηριστικότερες ευκαιρίες για γκολ, η φάση του 28’, όταν από εκτέλεση φάουλ του Πεταλωτή και κεφαλιά-ασίστ του Σαλτίρη στον Αδαμίδη, ο τελευταίος έπιασε κεφαλιά και είδε τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Πέντε λεπτά αργότερα, οι παίκτες μας πλησίασαν εκ νέου στην επίτευξη ενός τέρματος, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Αδαμίδης έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαμπάτσικου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι δεν αρκέστηκαν στην εκπλήρωση των ανασταλτικών καθηκόντων τους και κυνήγησαν τη νίκη, δημιουργώντας κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στην εστία του Παπαδόπουλου, ενώ η ομάδα μας δεν μπόρεσε να ξεδιπλώσει τις επιθετικές αρετές της και ιδιαίτερα μετά το 76’, όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Αδαμίδη, επεδίωξε κατά βάση να διαφυλάξει τα νώτα της.

Κεραυνός Κολχικού (Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης): Παπαδόπουλος, Μαρίκος (64’ Μαμουλίδης), Μεσκούρτι, Γιόρμανης (82’ Τσερνόφ), Μπουλουκάς, Σαββίδης, Γκούνιος, Σαλτίρης, Αδαμίδης, Πεταλωτής, Ιορδανόπουλος.