Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Κεραυνός Κολχικού από τον ΠΑΟΚ Σταυρού στον αγώνα που διεξήχθη το προηγούμενο Σάββατο στην έδρα των αντιπάλων.

Με την έναρξη της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας είχαν την ατυχία να βρεθούν πίσω στο σκορ, καθώς οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ στην πρώτη τους επίσκεψη στην εστία μας με κεφαλιά του Κανέλλη στο 2’.

Η κομβική φάση που εν πολλοίς καθόρισε την εξέλιξη του αγώνα σημειώθηκε στο 9’, όταν έπειτα από γέμισμα του Σολομωνίδη, ο Γκούνιος τροφοδότησε με κεφαλιά τον Ιορδανόπουλο και ο τελευταίος έστειλε με εξαιρετικό πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Έλβις, αλλά ο β’ βοηθός  διαιτητή, κ. Τσιότσιος σήκωσε το σημαιάκι, υποδεικνύοντας τον επιθετικό του Κεραυνού Κολχικού σε θέση οφ σάϊντ. Η απόφαση του επόπτη ήταν εξόφθαλμα άδικη σε βάρος της ομάδας μας  και στέρησε από τους ποδοσφαιριστές μας ένα πεντακάθαρο γκολ, καθώς ο Ιορδανόπουλος καλυπτόταν από αμυντικό των γηπεδούχων.

Στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου παρακολουθήσαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να φτάνουν κοντά στην επίτευξη δεύτερου τέρματος με σουτ του Στιβαστάρη στο 33’ και τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Κεπίδη, ενώ οι παίκτες μας άγγιξαν την ισοφάριση στο 44’, όταν ο Μπουλουκάς με ωραία σέντρα βρήκε τον Ιορδανόπουλο που πλάσαρε από καλή θέση με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Έλβις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας κυριάρχησαν εντός του αγωνιστικού χώρου και διεκδίκησαν το γκολ της ισοφάρισης, εν αντιθέσει με τους παίκτες του ΠΑΟΚ Σταυρού, οι οποίοι είχαν ως πρώτο τους μέλημα τη διαφύλαξη του προβαδίσματος που απέκτησαν στο πρώτο 45λεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 55’, όταν ο Πεταλωτής έβγαλε κάθετη μπαλιά στον Ιορδανόπουλο, αλλά το σουτ του τελευταίου μπλόκαρε ο Έλβις.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, αλλά στο 73’ ο διαιτητής κ. Λυμπούδης υπέδειξε την εσχάτη των ποινών σε μαρκάρισμα του Μαλαμίδη στον Μπουλάρι.

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Μπουλάρι και διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 80’, ο Κεραυνός Κολχικού έμεινε με 10 παίκτες, καθώς ο Αδαμίδης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, ενώ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ και να διεκδικήσει, έστω το βαθμό της ισοπαλίας σε αυτό το παιχνίδι στο 89’, όταν το πολύ ωραίο σουτ του Ιορδανόπουλου κατέληξε μόλις άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Σταυρού.

Κεραυνός Κολχικού (Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης): Κεπίδης, Μπουλουκάς (59’ Κόντρα), Σολομωνίδης, Σαλτίρης, Γιόρμανης (46’ Αδαμίδης), Γκούνιος, Πεταλωτής, Σαββίδης, Τσερνόφ (70’ Μαμουλίδης), Μαλαμίδης Ιορδανόπουλος.