Παρουσιάζοντας πολύ σοβαρό αγωνιστικό πρόσωπο και αποδίδοντας θεαματικό ποδόσφαιρο, ο Κεραυνός Κολχικού επικράτησε εύκολα με 3-0 της Δόξας Δρυμού και αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα, καθώς η λήξη του α’ γύρου βρήκε την ομάδα μας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 37 πόντους.

Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού οι ποδοσφαιριστές μας επέβαλαν απολύτως τον ρυθμό τους και έδειξαν αποφασισμένοι να φτάσουν στη νίκη, μη επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να σκεφτούν ότι θα μπορούσαν να φύγουν από το Κολχικό με ένα θετικό αποτέλεσμα στις αποσκευές τους.

Η υπεροχή της ομάδας μας καρποφόρησε στο 12’, όταν ο Σαλτίρης τροφοδότησε με εξαιρετική κεφαλιά τον Ιορδανόπουλο, ο οποίος με πολύ ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

Στο 19’ ο ιδιαίτερα μαχητικός και δραστήριος Αδαμίδης ανετράπη εντός της μεγάλης περιοχής της Δόξας Δρυμού από τον τερματοφύλακα Μαυρομάτη και ο διαιτητής της αναμέτρησης, κ. Παλιούρας υπέδειξε την εσχάτη των ποινών. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Σολομωνίδης, αλλά η μπάλα δεν του έκανε τα κέφια και βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας.

Ο αγώνας συνεχίστηκε με τους γηπεδούχους να δημιουργούν συνεχώς επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ των φιλοξενούμενων, ώσπου φτάσαμε στο 34’, όταν ο Ιορδανόπουλος κέρδισε μια θεωρητικά χαμένη μπαλιά και τροφοδότησε τον Αδαμίδη, ο οποίος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Λίγα δευτερόλεπτα πριν τη συμπλήρωση του 45’ ο Α. Σιδηρόπουλος αποβλήθηκε από τον αγώνα, καθώς προέβη σε μια αψυχολόγητη ενέργεια εναντίον του διαιτητή και έτσι η Δόξα Δρυμού έμεινε με 10 παίκτες.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες της ομάδας μας εξακολούθησαν να αποδίδουν ελκυστικό ποδόσφαιρο και άγγιξαν το 3-0 στο 53’, όταν το σουτ του Αδαμίδη βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, ωστόσο δυο λεπτά αργότερα και έπειτα από μια περιπετειώδη φάση ο Ιορδανόπουλος έδωσε ασίστ στον Αδαμίδη και ο τελευταίος έκανε με σουτ το 3-0 για τον Κεραυνό Κολχικού, διπλασιάζοντας ταυτόχρονα τα προσωπικά του τέρματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης η ομάδα μας συνέχισε την άκρως πειστική της εμφάνιση και θα μπορούσε να διευρύνει ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ, αν η τύχη δεν της γυρνούσε την πλάτη σε κάποια σημεία, όπως πχ στη φάση του 78’, όταν το πολύ δυνατό σουτ του Μαμουλίδη τράνταξε τη συμβολή των δοκών της εστίας του Μαυρομάτη.

Έτσι λοιπόν, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 3-0 και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες και τους πολυάριθμους και πάντα εκδηλωτικούς οπαδούς του Κεραυνού Κολχικού να πανηγυρίζουν μια πολύτιμη νίκη που τους διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Κεραυνός Κολχικού (Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης): Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Πεταλωτής (53’ Κόντρα), Σαλτίρης, Σολομωνίδης, Μεσκούρτι, Σαββίδης (61’ Μακρόπουλος), Τσερνόφ, Μαλαμίδης, Ιορδανόπουλος (70’ Μαμουλίδης), Αδαμίδης.