Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός Κολχικού επιβλήθηκε με 4-2 της Νέας Γενεάς Ασβεστοχωρίου.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας είχαν την κατοχή της μπάλας και ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να μπορούν να διασπάσουν με ευκολία την πολυπρόσωπη αμυντική διάταξη των φιλοξενούμενων.

Οι παίκτες του Ασβεστοχωρίου προσέγγισαν δυο φορές την εστία του Παπαδόπουλου, επιτυγχάνοντας δυο γκολ με τον Αναστασιάδη στο 20’ και το 30’.

Παρά την ψυχρολουσία, η αντίδραση της ομάδας μας ήταν αποτελεσματική, καθώς υπήρξε μείωση του σκορ σε 1-2 στο 44’ με ωραίο πλασέ του Μαλαμίδη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου παρακολουθήσαμε έναν επιθετικό μονόλογο του Κεραυνού που συνοδεύτηκε από ελκυστικό ποδόσφαιρο και μια μεγάλη ανατροπή σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Συγκεκριμένα στο 52’ ο Ιορδανόπουλος με εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 2-2, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πάλι με καταπληκτική κεφαλιά νίκησε τον Καλίγκο και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας με 3-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των οπαδών μας.

Η νίκη του Κεραυνού Κολχικού σφραγίστηκε στο 70’, όταν ο Πεταλωτής πλάσαρε εύστοχα από πλάγια θέση και διαμόρφωσε το σκορ σε 4-2, ενώ στο χρονικό διάστημα που ακολούθησε μέχρι το σφύριγμα της λήξης του αγώνα οι παίκτες της ομάδας μας συνέχισαν να πιέζουν την εστία των φιλοξενούμενων και θα μπορούσαν να διευρύνουν το προβάδισμά μας, εφόσον δεν τους σταματούσε ο επόπτης με διαδοχικές υποδείξεις οφ σάϊντ που υπήρχαν μόνο στη φαντασία του. Εκνευριστική υπήρξε επίσης και η διαιτησία του κ. Κωνσταντινίδη.

Ακολουθεί το βίντεο με στιγμιότυπα του αγώνα από το SHOP TV σε περιγραφή του Παναγιώτη Παναγιωτίδη.

Κεραυνός Κολχικού (Β.Μαυροβουνιώτης): Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Ευθυμιάδης, Σαλτίρης, Μαλαμίδης, Σαββίδης (65’ Αδαμίδης), Μαμουλίδης (46’ Τσερνόφ), Μεσκούρτι (46’ Γκούνιος), Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης.